Пломбування молочних зубів в м. Збараж

Карієс на молочних зубах розвивається дуже швидко – емаль у дітей тонша, ніжніша, ніж у дорослих. Крім того, всім відомо, що малюки люблять солодке, а цукор в його складі – улюблена їжа бактерій ротової порожнини, які викликають карієс. Також грає роль погана гігієна – діти не мають бажання так ретельно і часто чистити зуби, як це роблять дорослі.

Чи потрібно пломбувати молочні зуби?

В наш час більшість батьків розуміє, що слідкувати за здоров’ям молочних зубів потрібно з часу їхньої появи і до моменту «випадання» або видалення. Проте, часто відсутність вільного часу на візит до стоматолога, страх дитини перед лікарем або небажання витрачати кошти на лікування схиляє батьків до того, щоб не лікувати карієс, а очікувати поки зуб випаде сам. Така тактика призводить до наступних наслідків:

  • Порушення прикусу
Зуб з запущеним карієсом доведеться видалити, але постійний на його місці виросте згідно з термінами прорізування. Це не тільки викликатиме дискомфорт у дитини, а і спровокує порушення прикусу: порожнє місце в зубному ряду завжди природно компенсується за рахунок сусідніх молярів – вони зсуваються, намагаючись закрити дефект. Коли починає підійматися постійна коронка, то виявляється, що для неї просто немає місця – виникає скупченість, формується неправильний кут нахилу.

  • Поширення процесу на сусідні зуби
Як ми вже писали, карієс у дітей розвивається швидко, адже дитяча емаль дуже чутлива. Тому один хворий зуб може легко спричинити псування кількох «сусідів». Найбільша небезпека полягає в тому, що при значній кількості бактерій у роті, вони залишаються в яснах навіть після видалення і уражають постійний зуб.

  • Ураження органів травної системи
Коли хворих зубів багато і концентрація бактерій у порожнині рота висока, мікроорганізми можуть потрапляти у органи травної системи і викликати там запальні процеси.

Пломбувати чи видаляти молочні зуби?


Якщо зуб сильно уражений і зберегти його неможливо – доведеться проводити видалення. Якщо таке сталося ближче до прорізування постійного – проблем бути не має, потрібно лише під правильним кутом акуратно витягнути коронку та корені. Всі сили для того, щоб врятувати молочний зуб лікар-стоматолог докладає коли до появи «дорослих» зубів ще далеко – у таких випадках рішення приймається індивідуально, залежно від віку, стану коронки та інших факторів.

Пломбування молочних зубів: ціна?


Пломбування молочного зуба – недовготривала процедура, яка не вимагає відновлення всіх особливостей природної коронки зуба, ідеального підбору кольору, тому вартість її невисока, в порівнянні з «постійними пломбами». З актуальними цінами ви можете ознайомитися в нашому прайсі в розділі «Лікування карієсу / Реставрація».

Як підготувати дитину до відвідування стоматолога?


Лікарі у клініці «Родинна стоматологія» роблять все можливе для того, щоб прийом проходив комфортно та спокійно і у дитини не виникало страху перед стоматологами в майбутньому. Батькам чи родичам ми рекомендуємо попередити дитину про те, що ви підете до лікаря (не варто приводити дитину в клініку без попередження, адже це буде великим стресом для неї). Також важливо пояснити, що лікар нічого не буде робити без дозволу, а ви будете весь час поруч. Дітей дошкільного віку під час прийому можна тримати на руках у стоматологічному кріслі – так і вам, і дитині буде спокійніше.

Made on
Tilda